Python's logo.

Naucz się programować

Podstawowym językiem jest Python, który maksymalizuje produktywność i daje nieograniczone możliwości.

Nauka przez eksperymentowanie

Naczelną dewizą Informatyki Stosowanej jest “learning by doing” (nauka przez praktykę, nauka poprzez działanie). Studiując u nas przekonasz się, że programowanie to także roboty, nowoczesna mikroelektronika i systemy wbudowane. 

Nowoczesne laboratoria

Do dyspozycji studentów zostało oddane najnowocześniejsze zaplecze informatyczne: pracownie komputerowe, laboratoria elektroniki cyfrowej i analogowej, pracownia robotyki. Studenci mogą samodzielnie wykonać projekt z wykorzystaniem druku 3D, zaprojektować elektronikę i zaprogramować układ na bazie mikrokontrolera. 

Interdyscyplinarność

Podczas studiów nauczysz się nie tylko programować. Będziesz mógł poznać elementy warsztatów pracy naukowca. 

Matematyka i fizyka z komputerem

Język Python jest językiem wykładu z matematyki i fizyki. Nie wierzysz? Przekonaj się sam! Mając komputer wiele, pozornie nudnych zagadnień ze szkoły średniej staje się fascynującą zabawą.

Kierunek dofinansowany ze środków unijnych

Utworzenie kierunku zostało dofinansowane z funduszy strukturalnych, z projektów NITKAPIN i korzysta z produktów iCSE i UPGOW. Dla studentów oznacza zapewnienie nowoczesnych laboratoriów, pracowni komputerowych i infrastruktury IT. Ponadto zostaną utworzone nowoczesne kursy e-learningowe wspomagające nauczanie.

Centrum Edukacji
Zajęcia odbywają się w najnowocześniejszym w regionie Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych - SMCEBI

Tylko dla ambitnych i najlepszych

Jeśli chcesz bez nauki zdobyć dyplom informatyka to nie jest to miejsce dla Ciebie! 
Jednak, gdy technologia, programowanie i samodzielne rozwiązywanie problemów to Twój Świat - przyjdź do nas - pozwolimy Ci rozwinąć skrzydła. 
Jeśli masz wątpliwości, czy jesteś wystarczająco dobra(y) z matematyki - przyjdź do nas - damy Ci możliwość systemowego nadrobienia zaległości.
Jeśli nigdy nie programowałaś(eś) - przyjdź do nas - my Cię nauczymy!